Klub cyklistů Konrad Vratislavice
FB Pivovar Konrád

XC v Pivovaru vyhrál Kryštof Bogar, síly přišlo změřit přes 100 závodníků

XC v Pivovaru vyhrál Kryštof Bogar, síly přišlo změřit přes 100 závodníků Změna termínu z dubnového na květnový kvalitě závodů prospěla. Slunečné počasí přilákalo 110 závodníků a jejich příznivců. V hlavní kategorii na členité trati vytyčené Jirkou Plašilem a Petrem Pšeničkou nenašel přemožitele Kryštof Bogar z týmu Kulečník U Hrocha. V dopoledních závodech si skvěle vedly všechny děti.

Sluneční paprsky prorazily ranní mlžný opar a ukázaly, že dneska oblohu ovládnou ony. I to se podepsalo na rekordní účasti závodníků i jejich příznivců. Den plný cyklistiky si do pivovaru a jeho okolí přišly užít asi tři stovky lidí. Dopoledne se na dvou okruzích v areálu pivovaru proháněly nejmladší cyklistické naděje a odpoledne se závodní cirkus přesunul do okolí pivovaru, kde na trati dlouhé přes 3 kilometry ukazali své technické schopnosti a rychlost v členitém terénu ti starší.

Kompletní výsledky

Letos jsme to pojali ve velkolepějším stylu a premiérově jsme zavedli elektronickou registraci a měření čipy. Aby se děti přes den nenudily, vypůjčili jsme si od Remax Gold skákací hrad. A pozvali jsme výrobce softshellového oblečení z Jizerek - WAMU, samozřejmě nechybělo ani občerstvení.

Odrážedla, to byla jedna z nejnabitějších kategorií. Tu zpestřil svým výkonem předjezdec na koloběžce v kostýmu chlupáče ze Star Wars - Chewbaccy. V chlapecké kategorii vyhrál prakticky stylem start - cíl Samuel Tomáš Jäger, syn běžkyně na lyžích Zuzany Kocumové. Jakmile zazněl startovní výstřel Tomáš se nedíval napravo, nalevo a nožkami kmital tak rychle, že mu právem patří první příčka. Dívčí kategorii si opanovala zkušená reprezentantka North Bike Klubu Ema Bukačová. Její brácha Matěj do domácí sbírky přispěl další zlatou medailí v kategorii chlapců 5 - 6 let.

Pořadatelé v areálu vratislavického pivovaru připravili dva okruhy (malý a velký) na který se postupně vydaly skupiny dětí. Pravda, některé by raději chtěly řádit na skákacím hradu, ze kterého se je rodiče snažili dostat na start.

Po krátké polední přestávce určené pro přemístění startu na další lokaci se dění závodu přesunulo nad pivovarské rybníky, kde měli svou trať kadeti, kadetky, junioři, juniorky a muži a ženy v kategoriích do 45 let a nad 45 let. Po společném startu v nájezdu do terénu se závodní pole rozprostřelo po lese podle svých technických schopností.

Trať XC Konrad je spíše technická než rychlostní, a to klade na závodníky vyšší nároky na schopnost jízdy v terénu, ale i mladší kategorie i ženy si s ní poradily. Kde to nešlo na kole, šlo to pěšky. Jako organizátory nás těší, že se závod obešel bez výraznějších zranění. V terénu si nejlépe vedl Kryštof Bogar. Druhý skončil Honza Nesvatba z Duhy a třetí Strnad Tomáš ML Tuning - Cyklotrener.com.

Děkujeme všem sponzorům: Pivovar Konrad, Liberecký kraj, městská část Liberce Vratislavice nad Nisou, realitní kancelář REMAX Gold, výrobce sportovního oblečení LAWI, firmě Prettl, výrobce cereálních dobrot Emco, výrobce softshellového oblečení WAMU a v neposlední řadě i firmě Havelreklama, že nám díky svým finančním i hmotným příspěvkům umožnili tento srdcový závod uspořádat a těšíme se na další ročník.

 

Zatím pár fotek ze závodu od Stanislava Kosáka

Kompletní galerie od Stanislava Kosáka

Další fotky od Jana Svobody

| Jarní XC v pivovaru | Iva Endrychová