Klub cyklistů Konrad Vratislavice
FB Pivovar Konrád

NOVINKY PRO LETOŠNÍ SEZÓNU

Vážení sportovní přátelé,

start prvních závodů se nezadržitelně blíží a tak Vám přinášíme přehled novinek v letošní sezóně.

ZÁVODY

Totální novinkou je silniční časovka z Oldřichova v Hájích na Bílou Kuchyni. Termín 11. června, krásnej kopec, novej asfalt, žádný auta, prostě ideál!

V současné chvíli zajišťujeme všechny formality k další novince. Momentálně však prozradíme jenom to, že se bude jednat o MTB.

KATEGORIE

První změnou je posunutí věkové hranice u ženských kategorií, kde nově budou jako veteránky chápány ženy až nad 39 let věku. Vzhledem k počtu ženských kategorií nám to přijde férovější.

Druhou novinkou je zavedení zcela nové kategorie „Mutanti". Po různých experimentech se zařazováním závodů singlespeedů a fixedgearů a současným boomem enduro kol a fatbiků jsme se rozhodli dát všem pilotům těchto speciálů možnost startovat v jedné sloučené kategorii. Tu mohou obohatit i další borci na všelijakých atypických velocipedech (rozuměj ne-XC a ne-silnice) či v atypickém ustrojení (rozuměj kostým, kvádro či jiný úbor dle míry kreativity a exhibicionismu jezdce). Od této kategorie si slibujeme oživení startovního pole zejména po vizuální stránce. Dává však také příležitost se postavit na start i střelcům s ne úplně soupeřivým duchem.

CENY MTB

Na jednotlivých závodech budou v každé kategorii vyhlašováni první tři závodníci. Obdrží věcné ceny a nově, na závodech pořádaných KC Pivovar Vratislavice, pamětní medaile!

Na Jarním XC v pivovaru obdrží celkový vítěz hlavního závodu sud piva KONRÁD. Také se zde bude losovat ze všech startovních čísel o basu lahváčů.

Na VC Kaiser Josef dostanou absolutně nejrychlejší muž a absolutně nejrychlejší žena pamětní poháry.

Za celkové pořadí budou vyhlašováni vítězové jednotlivých kategorií. Obdrží věcné ceny a pamětní poháry. U příležitosti vyhlášení celkových výsledků MTB seriálu se bude losovat o sud piva KONRÁD. Každý závodník bude mít v osudí takový počet lístků, kolika Konrádovských MTB závodů se v sezóně zúčastnil. Proto doporučujeme, zejména na VCKJ, startovat! ;-)

CENY ČASOVKY

Na jednotlivých závodech budou v každé kategorii vyhlašováni první tři závodníci. Obdrží věcné ceny a nově, na závodech pořádaných KC Pivovar Vratislavice, pamětní medaile!

Na závodech pořádaných KCPV obdrží absolutně nejrychlejší muž a absolutně nejrychlejší žena pamětní poháry. Rovněž se na nich bude losovat o basu Vratislavického piva.

Za celkové pořadí budou v každé kategorii vyhlašování první tři závodníci/závodnice. Obdrží věcné ceny a pamětní poháry.

Bude vyhodnocen absolutně nejrychlejší časovkář a absolutně nejrychlejší časovkářka v celém seriálu. Ti budou odměněni sudy Vratislavického piva.

U příležitosti vyhlášení celkových výsledků seriálu časovek se bude losovat o basu piva KONRÁD. Každý závodník bude mít v osudí takový počet lístků, kolika Konrádovských MTB závodů se v sezóně zúčastnil.

STARTOVNÉ

Jak je tedy patrné výše, od letošní sezóny chceme závodníky odměňovat hodnotnějšími cenami než doposud. Cyklistika ale bohužel, a to zejména na takto amatérské úrovni, není pro sponzory nijak zajímavá, což prakticky vylučuje či totálně minimalizuje věcné ceny. Domníváme se však, že nejhodnotnější odměnou za sportovní výkon je nějaká pamětní trofej. Nechali jsme proto vyrobit pamětní medaile a poháry. Snad pro Vás bude pochopitelné, že jsme se po mnoha letech stagnace rozhodli navýšit startovné na časovkách. Konkrétně u dospěláckých kategorií na 80 Kč. Cena u dorosteneckých kategorií zůstává 50 Kč. Tyto ceny se v rámci standardizace jednotlivých časovek týkají všech závodů v seriálu. Věříme, že se toto navýšení nijak negativně nepromítne na počtu startujících a že Vám za něj dokážeme poskytnout odpovídající kvalitu.

Výše startovného na MTB je individuální záležitostí pořadatele konkrétního závodu.

Zároveň bychom chtěli vyjádřit velký dík našim stálým partnerům, kterými jsou PIVOVAR VRATISLAVICE NAD NISOU (www.pivo-konrad.cz) a jablonecký výrobce sportovního oblečení firma ELEVEN (www.eleven.cz).

Pravidla-KONRAD_MTB_pohar_2015.pdf

Pravidla-KONRAD_pohar_casovek_2015.pdf

Takže závodníci, trénujte, a my se těšíme se na startu!

| Závody | KCPV