Klub cyklistů Konrad Vratislavice
FB Pivovar Konrád

PIVOVARSKÉ NOVINKY V SEZÓNĚ 2013

Klub cyklistů Pivovaru Vratislavice a jeho organizační partneři, jmenovitě SpinFit Liberec, RJ CYCLING, BMC cycling team a Petr Cinkán, pro Vás i v letošní sezóně chystají dohromady deset cyklistických libůstek. Jako již tradičně se bude jednat o seriál čtyř MTB závodů a seriál čtyř časovek do vrchu, ke kterým samozřejmě nesmí chybět dvě každoroční silniční klasiky. Všechny akce se budou konat v prostředí Jizerských hor v okolí Liberce a Jablonce nad Nisou.
Co se týče MTB seriálu, hlavní novinkou je odstoupení od pořádání kritéria v pivovaru a jeho nahrazení novou akcí v nové lokalitě a v novém formátu a sice závodem Point-To-Point na Milířích. Kritérium se v minulých letech bohužel nesetkalo s moc velkým zájmem startujících, za to pozitivní ohlasy na loňský nultý ročník VC Kaisera Josefa napověděly, že tento dosud neotřelý formát MTB závodu "z místa na místo" by mohl být tím správným oživením. Další vyplývající novinkou je, že Jarní XC v pivovaru se od letoška bude jezdit jako Memoriál Marka Dvorského, našeho tragicky zesnulého kamaráda a velkého nadšence amatérské cyklistiky. Na jeho počest bude součástí trati crosscountry z kritérka tolik oblíbená překážka ve stylu cyklokrosu, která už potrápila nemálo prošitých borců. Upozorňujeme, že právě na tomto dubnovém XC bude vypsána i kategorie SINGLESPEED! Sérii MTB závodů doplní stále populárnější Bikeatlon, tedy rozřazovací vrchařský prolog a následná XC stíhačka, a také každoroční čtvrteční MTB časovka na Maliník.

V seriálu časovek na vrcholy Jizerských hor a jejich okolí zůstala skladba závodů zachována, po pořadí se tedy bude dupat na Milíře, Vítkov, Slovanku a na Maliník. Silniční kolo opět není podmínkou, startuje se po půl minutě vždy ve čtvrtek od 17 hodin.

Nelze opomenout fakt, že v obou seriálech byly sloučeny kategorie kadetů a juniorů resp. kadetek a juniorek, ostatní kategorie zůstaly zachovány. Tato redukce je vykompenzována tím, že za celkové pořadí budou v každém seriálu zvlášť ve všech vypsaných kategoriích vyhlášeni první tři závodníci a budou odměněni věcnými cenami od sponzorů.

Sponzory jsou v současné chvíli Pivovar Vratislavice nad Nisou a jejich pivo KONRÁD, firma eleven vyrábějící sportovní oblečení zdaleka ne jen pro cyklistiku a realitní kancelář NEXT. Další jsou samozřejmě, jak pořadateli, tak hlavně samotnými závodníky, vítáni. ;-)

Desítku akcí doplní jedna z nejstarších silničářských klasik na území České republiky a sice Tour de Malá Skála. Jedná se již o 41. ročník a pojede se opět o prvním červnovém víkendu. Pivovarskou sezónu uzavře v polovině září závod s hromadným startem z Liberce na 1012 m vysoký Ještěd. Obě akce jsou součástí silniční Extraligy masters.

Je se tedy na co těšit a na co trénovat. Takže na viděnou v dubnu na startu i v cíli, pivo zase poteče proudem!

| Závody | KCPV